Skip to main content
Esmaabiandja välja- või täiendõppekoolitus

Koolituse sihtrühm: esmaabiandja, autokoolis B-kategooria juhilubade omandaja, relvaloa taotleja, muu esmaabihuviline

Koolitaja: meditsiiniõde, esmaabiõpetaja JELENA VEBER, õde-kiirabi brigaadijuht KAAREL LEHTOJA.

Koolituse toimumiskoht: Tondihobu Koolitusklass  Kadaka tee 133,  II korrus, Tallinn või kliendi ettevõttes.

Koolituse toimumisaeg: kokkuleppel (kui soovite tellida sisekoolituse oma ettevõttele) või vastavalt OÜ Tondihobu koolitusplaanile (kui soovite osaleda kalendrikoolitusel, siis täpsustage teile sobiv koolituse aeg e-kirja teel info@tondihobu.ee või telefonil +372 57809806).

Koolituse õppekava: vastavalt TTM 22.11.2018 määrusele nr 50  (esmaabi töökeskkonnas) ja sotsiaalministri 14.12.2010 määrusele nr 80 (esmaabi sõidukijuhile); relvaseadusele.

Koolituse keel: avalikud koolitused toimuvad eesti keeles. Sisekoolitusi teeme kliendi soovil ka vene ja inglise keeles.

Tunnistus sobib nii ettevõtte esmaabiandjale, relvaloa taotlejale kui B-kategooria sõidukijuhile.

Auditoorne loeng + praktilised harjutused:

1. Õnnetusolukorra hindamine, õnnetusolukorras tegutsemine (sealhulgas paanikaga toimetulek) ja hädaabi kutsumine, kannatanu seisundi hindamine ;

2. eluohtlikud seisundid, nende äratundmine ja hädavajalikud tegevused (sealhulgas infarkti, insuldi ja kopsuvigastuse korral);

3. esmaabi teadvusetuse korral – vabade hingamisteede tagamine, hapnikupuudusest põhjustatud ajukahjustuse ennetamine, võõrkeha eemaldamine hingamisteedest, elustamine (sealhulgas elustamisaparaadi AED kasutamine);

4. esmaabi vigastuste, s.h. liiklusvigastuste korral – verejooksud, verejooksu peatamise võtted, haavade sidumise võtted ja reeglid, luumurdudega kaasnevad ohud, lahastamise reeglid ja lahastamisega seotud ohud, liigesetraumad, põrutused ja muljumised, silmakahjustused;

5. esmaabi uppumise, mürgistuse, söövituse, põletuse, külmakahjustuse ja elektrilöögi korral;

6. meditsiiniline šokk, šokiseisundis kannatanu abistamine;

7. esmaabi äkkhaigestumise (näiteks epilepsiahoog, diabeetiline kooma, anafülaktiline šokk, minestus, astmahoog, kõhuvalu) korral;

8. esmaabivahendite valik ja kasutamine.

Koolitusele registreerumine:

    Kui osalete koolitusel eraisikuna, siis palume täita antud väljad eraisiku andmetega.









    KOOLITUSTINGIMUSED:

    Avalikele koolitustele registreerumisel on osaleja kohustatud tasuma arve enne koolituse toimumist arvel näidatud tähtajaks. 

    Kui osaleja teatab koolitusel osalemisest loobumisest hiljemalt 3 päeva enne koolituse toimumist, tagastatakse tema soovil kogu tasutud summa või registreeritakse osaleja järgmisele sobivale koolitusele.

    Kui osaleja teatab loobumisest vähem kui 3 päeva enne koolituse toimumist, registreeritakse ta järgmisele sobivale koolitusele kuid tasutud summat ei tagastata.

    Kui osaleja ei ole korraldajat teavitanud kuid lihtsalt ei ilmu koolitusele kohale, ei ole korraldaja kohustatud koolituse eest tasutud summat tagastama.

    Koolituse korraldajal on õigus koolitus vähese osalejate huvi tõttu ära jätta. Koolituse toimumine otsustatakse hiljemalt 5 tööpäeva enne koolituse toimumispäeva. Registreerunutele saadetakse asjakohane info ning koolituse toimumisel arve. palume tasuda arve tähtaegselt.

    Koolituspäevade täpne ajakava, s.h. algus ja lõpp saadetakse osalejatele hiljemalt 3 päeva enne koolituse toimumist.